Diyette akşam yemeğinde ne yenmeli?

Diyet yapanların en çok sorun yaşadıkları öğün akşam yemeğidir. Akşam yemeği günümüz sosyal hayatında bütün işlerin bittiği çoğun okuldan alındığı ve İş sorumluluğunun bittiği bir ana denk gelmektedir. Günün stresini atabileceğiniz en güzel bir etkinlik olmaktadır. Diyet yapan insanlarda akşam yemeği karşısında ayakta duramamakta ve diyet seti yıkılmaktadır.

Peki akşam ne yenmeli ki diyet programı etkilenmesin?

Bir kere diyet yaparken mutlaka kendinizi nelere sabredebileceklerini iyi tahlil edin. Sonra eger akşam yemeği sizin için çok problem sürekli diyet programının üzerinde baskı oluşturacak o zaman programı revize edin. Akşam yemek yiyecekseniz sabah ve öğle yemeğini mutlaka az kalorili atlatın ki günlük kalori miktarını kontrol altına almış olun. Akşam yemeğini diyet programınıza koyun. Akşam mutlaka protein ağırlıklı beslenin ve yatma zamanınızla en az 5 saat arada zaman olsun. Çünkü sindirim tamamen tamamlansın. Ayrıca protein ağırlıklı menü  olması sizi dahada tok tutar. Akşam karbonhidrattan uzak durun yağlı yiyeceklerden uzak durun.

Akşam yemeği menüleri

Akşam yemeği sabah ve öğle menülerine göre şekillendirin.

  • Et yemeği yanında salata veya ayran  yarım porsiyon bulgur pilavı yiyebilirsiniz. Ancak sabah ve öğle öğününde az kalorili yemekleri tercih etmeniz gereklidir.
  • Tavuk hindi eti tercih edebilirsiniz. Yanında salata olmalıdır,
  • Köfte ve haşlanmış kuru fasulye ile yapılan piyaz olabilir.
  • Balık ve yanında salata olabilir.

Bu tür beslenme akşamları acıkmanızı ve sindirimi uzun sürmesi nedeniyle rahat diyet geçirirsiniz. Ama mutlaka sabah ve öğle yemeğiniz  çok az kalorili ve besleyici olmalıdır. Yani burada yapmak istediğimiz akşam yemeğini  ana yemek olarak değerlendirmek isteyenlere yönelik bir diyet şeklidir. herkes bu sistemi yöntemi denememelidir. En güzel diyet programı sabah ve akşam az kalorili beslenmek ve öğle ana yemek olarak yenmesidir. Bazı kullanıcılarımızın akşam yemeği  diyet programımıza dahil edilebilir mi? Şeklinde gelen yoğun talep doğrultusunda artık akşam yemeği de yenilebilir özel herbalife diyet programlarımız vardır.

Programımızda sabah ve öğle öğünleri özenle takip edilmekte akşam yemeğine fırsat tanınmaktadır. Bu tür bir diyet programı istiyorsanız bende böyle yaparsam başarırım diyorsanız bizimle iletişime geçin .

İLETİŞİM : 05055444606

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder