Formda kalmada beynin etkisi nedir?

     Formda Kalmanın Farklı Yolları 

              Formda kalmak herkesin arzuladığı bir durum birde bunu sürekli hale getirmek daha da istenen bir durum olmakta. Formda kalmak sadece diyet yapmayla peki mümkün mü? Buna benzer birçok soru ile bu konuyu irdeleye biliriz. Formda kalmanın en çok gözden kaçan kısmı bu süreçteki multi etkenler bunlar sizi hem formda kalmanızı engelliyor sürdürebilirlik-ten çıkarıyor. hatta diyet sürecinde sizi kitliyor.

Kilo Kontrol ve Diyet Sürecinde Kiloyu Kitleyen Etkenler 

          1- stres ve günlük olumsuzluklar 

           Stres insan hayatında her türlü kişisel davranışını ve aktivitesini etkileyen bir durum. Kilo verme ve formda kalmak isteği  strese bazen yenik düşüyor. İnsanlar günlük hayatında yaşadığı basit sayılan olumsuzluklar planlarının aksaması ile oluşan tedirginlik sizin kilo verme ve formda kalma isteğinizi ikinci plana atıyor. Size bilinç altınızın tesellisi ”Aman bu günüm çok kötü diyete yarın başlarım.”  İşte bu yarınlar uzayıp gidiyor. Bu olumsuz etkenlerle mücadele etmek yemek yiyerek değil, müzik dinleyerek, en çok sevdiğiniz bir aktiviteyi yaparak baş edebilirsiniz.

           2- Beynimizi ve Hafızamızı Kontrol Etmek

            Beynimize mutlaka egzersiz yaptıralım. Bunu en basit yolları yazıyı sağ elle yazarken sol elle yazma çabası gösterin beyninizin hiç çalışmayan bölümünü çalıştırmış olursunuz müthiş bir beyin egzersizidir. Bunun gibi bir çok yapılabilecek egzersizler vardır. Ara ara bunu mutlaka yapın.

            3- Hafıza Kontrolü 

             Hafızanızı kontrol etmek size bir çok olumsuz etkenden kurtarır. Günlük yaşadığınız kötü anları hafızanızın çöp kısmına atın. Bu kötü olayı tekrar hatırlayıp moraliniz bozulmamış olur. Hafıza hatırlatırsa beyin bu olayı sürekli sorgular o anı tekrar tekrar yaşarsınız buda sizi başka planlara motife olmanızı engeller.

            Size en basit örnek: ”Karşınızdan iki kişi geliyor, siz bunlardan birinden nefret ediyor diğerini çok seviyorsun. Siz nefret ettiğiniz kişiyi düşünmekten diğer sevdiğinizi göremezseniz. hafızanızı kontrol etmemiş olursunuz. Ama diğer sevdiğinizi düşünüp ona odaklanır nefret ettiğinizi görmez iseniz inanın işte hayatta bir çok olumsuz multi etkenlerden kurtulursunuz.”

           Diyet yaparken asla beynimizi beslemeyi unutmayalım. Beyini besleyen vitaminler içeren diyetler yapalım. Bu konuda en iyi içerisinde beyini besleyen vitaminlerin olduğu sağlıklı yaşam denince, formda kalmada size destek olacak mükemmel sağlıklı gıda herbalife sağlıklı yaşam ürünlerini tavsiye ediyorum. Herbalife o mega-3 kapsülleri  beyin için gerekli mükemmel ürün.

           Artık kontrol sizde hayatınızdan olumsuz kötü anları çıkarın. Sağlıklı yaşamı ve formda kalmayı tercih edin. Benimle iletişime geçebilirsiniz. Size kişiye özel programlar yaparız. Daha detaylı konuşuruz size bu süreçte danışmanlık yaparım.

İLETŞİM  : 0505 544 46 06 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder