Herbalifeline Max (Balık Yağı) içeriği, faydaları ve kullanımı

Herbalifeline Max, Herbalife tarafından geliştirilen ve Omega-3 yağı bakımından zengin, takviye ürünüdür. Vücut için önemli ölçüde faydalar sağlayan Omega-3 yağ asitleri, Herbalife’ın yeni formülü ile sizlere sağlıklı bir gelecek sunuyor.

Herbalifeline Max (Halk arasında balık yağı hapı), Omega-3’ün öne çıkan yağ asitleri olan EPA ve DHA içermektedir. Bu asitler vücutta beyin, kalp ve damar sağlığı konusunda önemli görevler üstleniyor. Amino asitlerin, özellikle Omega-3’ün belirgin özellikleri Eskomolarla yapılan kıyaslama sonucunda ortaya çıkmaktadır. Günümüzün kronik hastalıkları haline gelen kalp damar, romatizma, astım ve beyin rahatsızlıklarına eskimoların dirençli oldukları Omega-3’ün farkını bizlere göstermektedir.

Herbalifeline İçeriği

Herbalifeline Max içeriğinde yüksek oranda EPA ve DHA yağ asitleri bulunmaktadır. EPA, eikoza pentaenoik asit ve DHA, dokoza hekzaenoik asit olarak adlandırılır. DHA beyin ve hafıza, EPA ise damar ve kalp sağlığı noktasında birtakım işlevlere sahiptir. Vücutta bu maddeler üretilemediğinden dışarıdan alınmalıdır. Bu bakımdan Herbalifeline Max farklı dozlarda kişinin ihtiyacını karşılamaktadır.

Herbalifeline Max Faydaları

Herbalife kilo yönetiminden sporcu beslenmesine, aktif yaşamdan kişisel bakıma dek çok sayıda ürünle kullanıcılarının sağlıklı ve zinde bir hayat sürmesini amaçlar. Herbalifeline Max (balık yağı hapı) da bu amaca hizmet eden ürünlerden biridir.

Göz

Herbalifeline Max göz sağlığını geliştirmede olumlu etkiye sahiptir. İçeriğinde bulunan DHA göz retinasının önemli bir yapısıdır. Eğer yeterli DHA alınmazsa görme problemleri ortaya çıkabilir. Yapılan araştırmada sarı nokta hastalığının Omega-3 asidi alımıyla bağlantılı olduğu sonucuna ulaşılmıştır.

Beyin Sağlığı

Omega-3 çocuklarda beyin gelişimi için önemli bir etkiye sahiptir. Hamilelik döneminde alınan omega-3 asidinin daha yüksek zeka ve daha iyi konuşma becerisi sağladığı tespit edilmiştir. Ayrıca davranışsal problemler, geç olgunlaşma riski ve otizm riskinin azaldığı bulgularına ulaşılmıştır.

Kalp

Kalp ve kalbe bağlı ölümler her geçen yıl artmaktadır. 1990’larda yapılan bir araştırmaya göre balık tüketen toplumlarda kalp rahatsızlıkları oranının daha az olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Bunun da omega-3 tüketimi ile bağlantılı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu bakımdan Herbalifeline Max:

 • Triglerisidin azaltılmasında yardımcıdır.
 • Kan basıncının optimum düzeyde olmasında yardımcıdır.
 • Kolesterol seviyesini düzenlemede etkindir.
 • Kan pıhtı oluşumunu önlemede yardımcıdır.
 • Plak sertleşmesi önüne geçmede rol oynar.

Hiperaktivite Bozukluğu

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu günümüz çocuklarında sıkça görülen rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Yapılan araştırmalarda bu rahatsızlığa sahip olan çocukların amino asit değerlerinin düşük olduğu sonucuna varılmıştır. Ayrıca yürütülen çok sayıda çalışma Omega-3 alımının “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu” olarak bilinen “ADHD” belirtilerini yok edebileceği ve azaltacağını göstermektedir.

Zihinsel Rahatsızlıklar

Yine düşük seviyede Omega-3’e sahip bireylerde psikiyatrik bazı rahatsızlıklar gözlemlenmiştir. Omega 3’ün az olması şizofren ve bipolar bozukluk hastalıklarıyla ilişkilidir. Bunun yanında Omega-3 alımı anksiyete bozukluğunu azaltmada yardımcı etkiye sahiptir.

Alzheimer

Halk arasında bunama, unutkanlık olarak bilinen Alzheimer (alzaymır) genellikle ilerleyen yaşlarda görülür. Çok sayıda araştırma DHA yağ asidinin yaşa bağlı zihinsel rahatsızlıkların ve alzaymır hastalığının azaltılması veya ortadan kaldırılmasında olumlu etki bıraktığını göstermiştir. Bu zihinsel problemlerin ihtimalini ortadan kaldırmak adına genç yaşta Herbalifeline Max alımı bireyler için sağlıklı bir adım olabilir.

Kanser

Beslenme şekillerinin ve yaşam koşullarının değişmesi kanser ve kansere bağlı ölümlerin artmasına yol açmıştır. Yine yapılan bir çalışma Omega 3’ün kanser üzerinde olumlu etkiye sahip olduğunu kanıtlamıştır. Omega-3 yağ asidi özellikle kolon, prostat ve göğüs kanseri riskinin azalmasında önemli rol oynamaktadır.

Cilt

Herbalifeline Max bileşiğini oluşturan maddelerden biri olan DHA, cildin yapı taşları arasında yer alır. Hücre zarı üzerinde onarıcı etkiye sahip olan DHA cildin nemli ve yumuşak olmasını sağlar. Diğer amino asit EPA da ciltte yağ üretimi görevini üstlenir. Sivilce ve akne oluşumunu azaltır. Erken cilt yaşlanmasının önüne geçer.

Kemik ve Eklemler

Kemik erimesi ve eklem iltihabı iskelet sisteminde görülen yaygın rahatsızlıklardır. Bu noktada Herbalifeline Max kemiklere yeteri düzeyde kalsiyum aktarımı sağlamada yardımcıdır. Bu da kemik erime riskini azaltmak anlamına gelmektedir. Ayrıca eklem ağrısını ve şiddetli sancıyı azaltmada yardımcıdır.

Herbalifeline Max diğer faydaları

 • Depresyon ve aksiyeteye karşı savaşır.
 • Metabolik rahatsızlıkları azaltmada yardımcıdır.
 • İhtilabı yok etmede önemli rol oynar.
 • Çocuklarda astımı azaltmada yardımcıdır.
 • Adet sancısını azaltmada etkilidir.
 • Daha iyi bir uyku sağlar.

Herbalifeline Max kullanımı

Herbalifeline Max kutusu vejeteryan jel ile kaplanmış 30 adet kapsül içerir. Yüksek seviyede EPA ve DHA içeren kapsüllerin alımı kişiye göre değişiklik gösterebilir. Herbalifeline Max kullanımına dair günlük 1-4 tablet kapsülün alınması önerilmektedir. Detaylı bilgi için tryasamkocu danışmanlarından gerekli yardımı alabilirsiniz.

Herbalifeline Max satın al

Tryasamkocu.com olarak kullanıcılara tüm Herbalife ürünlerini temin etmekteyiz. Detaylı bilgi için iletişim kanallarını kullanın.

Herbalifeline Max

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder