Herbal Ne demek ?

Herbal ve Herbalist

Herbal hayatımızı herbalife beslenme ürünleri ile girdi. Herbalife ürünlerini duydukça herbal ne demek diye. İnsanlar merak etmeye başladılar.

     Herbal: Şifa elde edilebilen bitkiler. Bir diğer deyişle şifalı bitki türlerini. Bunları inceleyen, doğada araştıran yeni yeni şifalı bitki arayan, kendini bu konuda geliştiren ve doğadan bir nevi ot toplayan kişilere de  Herbalist ( Bitkileri bilen onları toplayıp inceleyen) deniyor.

Anadolu da bizim tarihimizde bu tür  şifalı bitkilerle uğraşan ve ot karışımları ile şifa oluşturmaya çalışan kişilere Şifacı veya Otacı otlarla ilgilenen otları bilen kişilere denirdi.

Herbalife  beslenme ürünleri şirketinin kurucusu Mark Hughes şirketini kurmadan önce bitkiler üzerinde Herbalistler den bilgi almış bir çok Herbalistle çalışmış ve iyi bir Herbalist olarak bitkilerin gücüne inanmış. Şimdi onun çalışmaları ile bitkisel  herbalife ürünleri ortaya çıkmıştır.

Dünyada herballe yani bitkilerle ilgilenen bütün Herbalist’lere, Otacı’lara, Şifacı’lara insanlığın yararına yaptıkları çalışmalardan dolayı minnettarız.

Bitki ile şifa oluşturmak denilince tıbbın babası İbn-i Sina gelir.  Bitkileri tanıma konusunda Lokman Hekim ilk olanlardandır.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder