Herbalife Diyetin Özellikleri Ve Diğer Diyetlerden Avantajları Nelerdir?

Diyet denince akla hep sıkıcı ve bir kalıp içerisinde yaşamak geliyor. Kişilerin diyete karşı bakış açıları genelde az yemek hep aç kalmak olarak görüyorlar. Haklı oldukları taraflarda yok desek haksızlık olur. Bireyler artık günün bir öğününü dışarıda yemek zorunda kalabiliyorlar. Çalışma hayatı kişileri buna zorluyor. Bu da diyet yapmak isteyen kişileri zorluyor.

Diyet : Bedeninizin bir günde ihtiyaç duyduğu kaloriyi sağlamak ve bedenin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerden yana zengin gıdaları seçip beslenmek denebilir. Bireylerin en çok ıskaladıkları konu ihtiyacımız olan vitamin mineralleri doğru besinlerden almak. Yani protein almak  istiyorsak protein yönünden zengin bir besin elementini porsiyonumuza dahil edebilirsiniz. Diyet bir nevi günlük beslenme yöntemi ve kalıcı kilo koruma yöntemi.

Diyette Sabah Kahvaltısı

Sabah bireylerin yoğun bir güne ilk hazırlık yemeğidir. Bu öğününüzü simit poğaça gibi şeker ve yağ alarak kolayca harcamayın. Proteince zengin vitamin mineral dengesi kurulu bir kahvaltı size iyi gelecektir.

Sabah için Menemen iyi bir kahvaltı olabilir.  Zamanınız var ise sabah menemen tercih edebilirsiniz.Bir menemen ve bir ince dilim tam buğday ekmeği 415 kalori içerir.

Bir yumurta bir salatalık ve bir dilim peynir. Zorlama kahvaltı vitamin mineral yönünden güne başlamanıza yetersiz gelebilir. Bir yumurta bir salatalık ve bir dilim peynir  354 kalori içerir.

Sabah için herbalife besleyici shake iyi bir tercih olabilir. Hazırlanması kolay enerji ve vitamin mineral yönünden tam bir kahvaltı. Öğleye kadar tok kalmanızı sağlar. Bir porsiyon herbalife diyet kahvaltısı 116 kalori içerir.

Ara Öğün :  Öğleye yakın oluşan acıkma hissini bastırmanın en iyi yolu ara öğünle desteklemektir.

Bir kase yoğurt veya herbalife bitkisel çay size ara öğün olarak iyi gelecektir.

10 gr protein içeren Herbalife Çikolata barı tercih edebilirsiniz.

Herbalife Tri Blend olarak bilinen yulaf, kinoa ve keten tohumundan oluşan bir porsiyonunda 20 gr protein içeren 6 gr lif bulunan en yüksek besleyici ara öğün olarak diyet kullanıcılarına alternatif olmaktadır.

Diyette öğleye kadar su gereksinimi : Su sürdürülebilir yaşantımızda olmazsa olmazımızdır. Su tüketimi konusunda bireylerin en çok düştükleri hata günlük miktara odaklanmaları oluyor. Evet miktarı çok önemli ama tüketim zamanlaması da bedeniniz için çok değerli. Su tüketiminizi güne yaymanız sudan alacağınız verim çok daha artacaktır. Sabah ile öğle arası bizim önerdiğimiz  sıvı miktarı 1.5 litre tüketmeniz.

Diyette Öğle yemeği

Öğle yemeği bireylerin genelde dışarıda yedikleri öğün oluyor. Burada öğle yemeğinde kendinizi ne kadar basit karbonhidrat dediğimiz ekmek, tatlı ve şekerden uzak tutabilirseniz bu öğün iyi bir öğün olarak nitelendirilebilir.

Bol yeşilliği olan tavuk veya et dürüm.

Kuru fasulye, nohut, bulgur pilavı ve salata olabilir.

Bir sebze yemeği ve yanında yoğurt sizin için iyi bir öğle menüsü olabilir.

Ara Öğün : Bu ara öğünde tüketeceğiniz besinler çok önemli. Öğleden sonraki ara öğünler mutlaka bağırsakları çalıştırmaya yönelik olmalıdır. Günün aktif olan kısmını tamamladınız geriye uyku ve akşam dinlenme zamanları kaldı. yüksek enerjili besinlere çok ihtiyaç duyulmayacak zaman dilimi kalıyor.

Herbalife Trı blend olarak bilinen yulaf, kinoa ve keten tohumundan oluşan bir porsiyonunda 20 gr protein içeren 6 gr lif bulunan en yüksek besleyici ara öğün olarak diyet kullanıcılarına alternatif olmaktadır.

Bir kase  haşlanmış yeşil mercimek salatası  tercih edebilirsiniz.

Bir kase haşlanmış nohut salatası

Dört adet kuru kayısı

500 ml suya üç kendi kapağı ile herbalife Aloevera konsantre içeceği ve Bir kendi ölçeği ile Herbalife heartwell lif tozu koyarak karıştırıp içebilirsiniz. Not: Çok iyi bir bağırsak çalıştıran karışımdır.

Diyette Akşam Öğünü

Akşam öğünü çok tehlikeli öğün olarak bütün diyet kitaplarında geçer. İnsanları gün boyu yorgunluklarını akşam bitirmiş oldukları günün dinlenme başlangıcı kabul edip yemeye yönelebiliyorlar. Burada yapmanız gereken servis tabağınızdaki alanı doru donatmak. Tabağınızın çeyreğini protein içeren et tavuk veya bitkisel protein için nohut fasulye veya bezelye gibi besinler kaplasın. Tabağınızın diğer çeyreğini kompleks karbonhidrat yönünden zengin bulgur. az pirinç veya yarma haşlaması ile donatın. Kalan yarısını da yeşillik koyun. Akşam öğün sırasında sıvı tüketmeye özen gösterin.

Size önerimiz protein kompleks karbonhidrat ve vitamin mineral yönünden tam dengeli ideal  herbalife akşam diyet yemeği : 350 ml süte veya suya iki yemek kaşığı herbalife besleyici şhake koyun çalkalayıp için.

Herbalife diyet akşam yemeği : 122 kaloriden azdır.

Herbalife Kilo Kontrol ve Kilo Yönetimi Ürünleri Neden Daha Çok Tercih Ediliyor?

Diğer Diyet yemeklerinden farkı nedir?

Herbalife temel beslenme ürünü Herbalife besleyici shake kullanıcılarına 7 temel minerali eksiksiz sağlamaktadır. makro ve mikro besinler içermekte olması cazip hale getirmektedir. Bireyler az yemek yemek istiyorlar ve bunun karşılığında yeterince vitamin ve mineral olarak eksik kalmak istemiyorlar. Nasıl bir çok bilgi küçük mikro çiplere sığıyorsa. insanlar küçük porsiyonlarla beslenip bir çok vitamin ve minerali de almak istemekteler. Bunu onlara herbalife nutrition beslenme şirketi ürünleri sunuyor.

Diğer diyet besinlerinden en temel farkı bedeninize sağladığı az hacimli gıda ile yüksek değerde vitamin mineral vermesidir. Bilimle doğal besin gücünü birleştirerek geleceğin trend diyet yemeği olmasıdır. Vegan ve vejetaryen beslenmeyi tercih eden  kişilere hitap edebilen bitkisel bir gıda olmasıdır.

Diyette  150 Kalori  Olan Yiyecekler

 • Beş yemek Kaşığı Yoğurt.
 • Bir tam bir yarım muz.
 • On beş adet çiğ badem.
 • Yüz kırk gram tavuk göğsü ızgarada yapılmış.
 • İki adet haşlanmış yumurta
 • Altı adet taze veya kuru kayısı
 • İki dilim tam buğday ekmeği
 • Yarım simit.
 • Üç yüz gram taze fasulye yemeği ( Bir kepçe yemek)
 • Yedi adet Domates.
 • Beş adet domates iki adet biber.
 • Otuz gram bitter çikolata.
 • Beş yemek kaşığı kuru fasulye yemeği. ( yarım kepçe yemek)
 • Altı yemek kaşığı makarna.

Diyette en önemli noktalardan biri yaptığınız diyeti sürekli hale getirebilecek opsiyonel gıdaları tercih ederseniz kendinizi hem mutlu hemde diyet şafağı dediğimiz kaç gün kaldı stresi yaşamazsınız.

Size destek olmak isteriz. herbalife diyet programlarında opsiyonel gıdaları kullanıcılarımızla birlikte belirliyoruz. Bizimle bu süreci yaşamak ister misiniz?

Diyetinizi Adımlarınızla Destekleyin, 2000 Adımla Yakılan Kalori Miktarı

Sizin kilonuza göre adımlarınızın diyetinize sağladığı yaralar vardır. Farklı kiloda olan insanların farklı kaloriler yakmaktalar. Kendi adımlarınızın gücünü görün kilonuza göre adım kaloriniz hakkında bilgi edinin.

 • 45 kilogram bir birey   2000 adım sonrası 60 kalori yakabilir.
 • 55 Kilogram bir birey 2000 adım sonrası 77 kalori yakabilir,
 • 65 Kilogram bir birey 2000 adım sonrası  93 kalori yakabilir.
 • 75 kilogram bir birey 2000 adım sonrası 108  kalori yakabilir.
 • 85 kilogram bir birey 2000 adım sonrası 123 kalori yakabilir.
 • 95 kilogram bir birey 2000 adım sonrası 146 kalori yakabilir.
 • 105 kilogram bir birey 2000 adım sonrası 180 kalori yakabilir,
 • 115 kilogram bir birey 2000 adım sonrası 198 kalori yakabilir.

Not: Yukarıdaki belirtilen kalori hesaplamaları kadın erkek farklılık gösterebilir. Ayrıca bireylerin metabolizma hızına göre kalori yakımında farklılıklar olabilir.

 

Daha detaylı bilgi ve Diyette danışmanlık konularında bilgi almak isterseniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder