Herbalife Formül Bir Sport Ve Beslenmede Proteinin Önemi

Herbalife nutrition beslenme şirketi ürettiği kilo kontrol ve sporcu gıdalarında en önemli özelliği spor ve beslenmenin bir biri ile ayrılmaz bir ikili olduğunu çok iyi analiz etmiştir. Beslenme olmadan spor yetmez sporcu isen beslenmen yeterli değilse antrenman size kas kazandırmaz. Sadece beslenip hareket yoksa beslenme sizi kaslı ve güçlü yapmaz. Şimdi tam bu noktadan beslenme ve sporun nasıl iç içe olduğunu beslenmenin sporu nasıl desteklediğini ve herbalife formul bir  sport sporcu gıdasının neden gerekli olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Aktif Yaşama İlk Adım Beslenme ve Spor

Birçok insan masa başı işlerde gün içinde uzun süre hareketsiz kalacak şekilde çalışmaktadır. Bu durum genellikle insanlar üzerinde fazla kilo sorunu etkisi oluşturur. Modern dünya insanının en çok karşılaştığı problemlerden biri fazla kilolardır. Besin çeşitlerinin fazla olması da bu sorunu yaygınlaştıran etkenlerden biridir. Bunun yanında modern çağlarda eskisi gibi kas gücüne dayalı işlerin yerini akıl gücünün kullanıldığı masa işleri almaya başlamıştır. Bu işlerde çalışan insanların en büyük problemi gün içinde sıklıkla hareketsiz kalmalarıdır. Bu hareketsizlik durumu kas sistemini tembelliğe alıştırır ve gün içinde besinlerden alınan enerjiler yakılamaz. Sonuç olarak bu enerji fazlalığı kişiye vücutta depolanan yağ olarak geri döner.

Hareketsiz bir hayat ile düzensiz beslenme alışkanlığının birleşiminden doğan bu sorunların çözümü aslında oldukça basittir. Gün içinde hareketsiz kalan vücudu tembelliğe alıştırmamak için spor ve egzersiz yapılmalıdır. Bu egzersizler sağlıklı bir diyet ile desteklenince birçok insanın şikayetçi olduğu yağ fazlalığı sorunu zaman içinde ortadan kalkacaktır. Spora başlayan insanlar beslenme alışkanlıklarını düzenleyebilmek için zaman zaman kas koruyucu ve protein takviyeleri gibi beslenme desteklerinden faydalanmak isterler. Ancak piyasada çok fazla sayıda beslenme desteği ürün bulunduğu için öncelikli olarak marka seçimi yapmak gerekir. Olumlu yorumlar alan ve sporcular arasında yaygın olan herbalife Sporcu ürünleri birçok insanın tercihi olmaktadır.

Spor yapanların beslenmesi yapmayanlara göre farklılık gösterebilir. İster profesyonel sporcu olsun isterse spora yeni başlamış bir kişi olsun alınan besinlere özen gösterilmelidir. Dikkat edilmesi gereken ilk konu kalori toplamıdır. Kilo vermek isteyen kişilerin amaçlarından biri günlük alınan kalori miktarını azaltmaktır. Günlük hayatınızda da herbalife ürünlerini dahil edebilirsiniz. Öğün yerine geçen herbalife formül bir shake kullanabilirsiniz.Ancak sağlıksız kilo kayıplarının önüne geçebilmek için kalori azaltırken aşırıya kaçılmamalıdır. Kilo verme süreci sabır gerektiren bir işlemdir. Sağlık için bir sorun olmaması için haftalık en fazla yarım kilo vermek hedeflenmelidir. Bunun fazlası insan vücudu için sorun oluşturabilir. Zayıf olan ancak spor ile sağlıklı olarak kilo almak isteyen kişiler ise kalori alımını arttırmalıdır. Ancak fazla yağ depolamasının önüne geçebilmek için kalori arttırılması belli bir oranda yapılmalıdır.

Sporcular İçin Doğru Beslenme İpuçları

Kilo almak ve kilo vermek isteyenlerin uygulamaları gereken diyetler arasındaki en büyük fark alınan kalori miktarıdır. Ancak her iki durumda da ortak olan konu alınması gereken makro besinlerin önemidir. Makro besinler üç ana gruba ayrılabilir. Bunlar kasları besleyen proteinler, vücudumuzun başta hormon sistemi olmak üzere birçok sisteminin çalışmasını sağlayan yağlar ve temel enerji kaynağı olan karbonhidratlardır. Sağlıklı kilo alma ve verme sürecinde bu makro besinlerin yeterli miktarlarda günlük olarak alınması gerekir. Bunların yanında mikro besinler de vücudun dengesinin sağlanmasına büyük öneme sahiptir. Vitaminler ve mineraller olarak incelenen mikro besinler genellikle yiyeceklerden alındığı için önemi eksikliği görülene kadar fark edilmeyebilir. Bu nedenle mikro besinlerin alımına da dikkat edilmelidir.

Herbalife Formül bir sport günlük protein ihtiyacınıza destek olur

Sporcuların en çok dikkat etmeleri gereken makro besinlerin başında protein gelmektedir. Spor sonucunda kaslarda zedelenmeler ve mikroskobik yırtılmalar olur. Dinlenme sırasında alınan besinler ile bu yırtılmalar onarılır ve kas güçlenerek tekrar çalıştırılmaya hazır hale gelir. Bu tamir sırasında kullanılan temel besin proteindir. Bu nedenle normal beslenme ile yeteri kadar protein alamayan sporcular herbalife protein gibi kaliteli markaların besin desteklerinden yararlanabilir. Yeteri kadar protein alınamadığı durumlarda spor yapılmaya devam edildikçe kaslarda gerekli onarımlar yapılamaz. Onarılamayan kas tekrar çalıştırılırsa kas kaybı yaşanabilir. Bu nedenle öncelikli olarak besinlerden olmak üzere gün içinde yeterli miktarda proteinin alınmasına özen gösterilmelidir. Besin desteği olarak alınabilecek herbalife sporcu gıdaları hakkında kullanıcı yorumu olumludur ve sporcular tarafından güvenle tercih edilebilir.

Proteinin yanında yağ da büyük öneme sahiptir. Ruh halimizi ve vücudumuzun iç dengesini kontrol eden hormon sistemimizin çalışması için yağ tüketmemiz gerekir. Ancak bu yağların sağlıklı kaynaklardan alınmış olması önemlidir. Yağ kaynaklarından sağlıklı olanları arasında zeytinyağı ve çiğ kuru yemişler bulunmaktadır. Yeterli oranda yağ ve protein aldıktan sonra geri kalan kalori miktarı kadar karbonhidrat tüketilmelidir. Ancak bu karbonhidratlar şeker gibi basit olanlar yerine tahıllar, sebzeler ve bakliyatlar gibi kompleks karbonhidratlar arasından seçilmelidir.

Sporcular İçin Besin Desteği Ürünleri

Spora yeni başlayan birçok kişinin aklına takılan konulardan biri besin takviyesi ürünlerinin kullanımıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu ürünlerin takviye olduğu ve asıl öğünlerin yerine geçemeyeceğidir. Bu nedenle protein gibi önemli makro besinleri ilk olarak yemeklerden almak hedeflenmelidir. Daha sonra eksik kalan miktarları tamamlamak için herbalife formul bir sport ve kas kütlesi korumaya yönelik besin takviyeleri kullanılmaya başlanabilir. Ancak bu ürünlerin nasıl kullanılacağı ve zararının olup olmadığı bir başka tartışma konusudur. Spor yapmaya henüz başlamış kişiler gerek internetten gerekse daha önce spor yapmış kişilerden herbalife sport nasıl kullanılır konusunda bilgi alırlar.

Besin takviyesi ürünlerinin sağlıklı bir şekilde kullanılması için öncelikle ilgili bakanlıktan onayının olup olmadığına bakmak gerekir. Günümüzde internet üzerinden ya da çeşitli mağazalarda satılan birçok besin desteği ürününün merdiven altı diye tabir edilen kaçak ve izinsiz yerlerde üretildiğini görebiliriz. Bu ürünler gerekli kontroller yapılmadığı için insan sağlığına tehdit olabilir. Ancak herbalife sportun faydaları ürünlerin kalite sürecinin sürekli denetim halinde olmasından gelmektedir. Bu nedenle bu ürünler insan vücudu için bir sağlık sorunu oluşturmaz ve sporcular tarafından kullanımında bir sakınca yoktur. Fakat genel olarak spora başlamadan ve yeni bir diyete geçmeden önce önlem olması için bir doktor tarafından sağlık kontrollerinin yapılması gerekir. Bu sayede metabolizma kaynaklı sorunların spor ve beslenme sırasında ortaya çıkmasının önüne geçilebilir.

Sporcu besinlerinin kullanımı kolaydır. Çeşitli kullanım önerileri bulunsa da en çok tercih edileni bu ürünlerin antrenmanlardan sonra ve asıl öğün yenmeden önce alınmasıdır. Bu sayede antrenman sırasında çalıştırılmış kasların ihtiyaç duyduğu besinler kısa süre içinde sağlanır ve kas onarımı sağlıklı bir şekilde yapılır. Bunun yanında antrenman yapılmayan günlerde bu besin destekleri ara öğün olacak şekilde tüketilebilir. Sporcuların aklında bulundurması gereken önemli bir nokta bu ürünlere güvenerek asıl öğünleri atlamamak gerektiğidir. Yediğimiz öğünler ile vücudumuz makro besinlerin yanı sıra mikro besinler ile doğal lif gibi metabolizmanın ve sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için gerekli maddeleri de almış olur. Bu besin destekleri kullanırken yeteri kadar su tüketilmesine önem verilmelidir. Spor yaparak terleme yolu ile vücuttan su atıldığı için sporcuların günlük su ihtiyacı daha fazla olmaktadır. Bu sebepten dolayı yeterli su alımına özen gösterilmelidir.

Herbalife formül bir sport sporcu gıdasını nasıl sipariş verebilirim?

Profesyonel ya da amatör sporcular ile beslenmesini düzenlemek için besin desteklerinden yararlanmak isteyen kişiler için oluşturduğumuz herbalife sipariş hattımızda aradığınız her türlü besin takviyesini bulabilirsiniz. yada aşağıda ki iletişim numaramızı arayarak sipariş  verebilir. Aynı iletişim numarasından whatsapp üzeri yazarak yine sipariş oluşturabilirsiniz. Ürünlerimiz ilgili bakanlık tarafından onaylı ve doping testleri yapılmış yasaklı madde içermez. Üretim sürecindeki kalite kontrolleri eksiksiz bir şekilde yapılmıştır. Sağlıklı bir insan vücudu için bir sorun oluşmadan kullanılabilir. Ancak spora başlamadan ve besin takviyesine geçmeden önce doktor kontrolünden geçilmesi gerekir.

Herbalife formül bir sport sporcu veya aktif yaşamında egzersiz yapan herkesin kullanabileceği temel bir sporcu gıdasıdır. Kas koruyucu amünaasit size yeteri kadar fayda sağlayacaktır.

Herbalife sporcu ürünlerinde spor öncesi spor sırasında ve spor sonrası kullanılabilecek özel formüle edilmiş içecekler mevcuttur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder