Son yedi kiloyu vermek için yedi önerimiz

Kilo verme sürecinde diyet yaparken hedeflediğiniz kendinize yakışacağını hayal ettiğiniz bir kilo vardır. Aslında bütün hedef o kiloya gelmektir. Başlarda kilo vermeye kendinizi en yüksek perdeden motive edersiniz. Kilo verdikçe nasıl olsa veriyorum rehaveti oluşur. En tehlikeli durum budur. Kilo verme sürecinde çevrenin sizi etkilemesine asla izin vermeyin.

Bütün olumsuzluklardan uzaklaştınız ve hedefinize son beş altı kilo kaldı. O meşhur tartı ibresi durdu. Panik yapmayın vücudun tekrar kilo vermeye başlaması sandığınız kadar zor değil.

Kalan son kilolarda duran kilo verme sürecini başlatacak yedi önerimiz

  • Diyet programınızı değiştirin

Başlarda başladığınız diyet programı vücudunuzun ve metabolizmanızın o anki durumuna uygun kilo verme sürecini devam ettirmeye yeterli olabilir. Ancak kilo kaybı oldukça metabolizmanın hızında ve kalori ihtiyacında değişme olabilir.Verdiğiniz bir kilo 30-35 kalori vücudun kalori ihtiyacını azaltır. Küçülen vücut az kaloriye ihtiyaç duyar. Bu durumu önceden öngörüp ona göre yeni bir diyet programına geçmek gereklidir. Vücudun mineral ve vitamin ihtiyacını bu diyet programında mutlaka dikkate alın. Mineraller hücreler için hayati önem taşır. yeterli mineral alımı metabolizmayı hızlandırır.

  • Metabolizma hızını artırın

Kilo verdikçe son kalan kilolarda metabolizma yaklaşık %15 oranında yavaşlar bu yavaşlama bile kilo verme sürecini durdur. Egzersiz yapın yapıyorsanız süresini %20 artırın. Kalori alımınızı %20 azaltın bu tip basit önlemler yeniden tartının ibresini harekete geçirebilir. Kalori düşürmede kalori seviyesi düşük lezzetli shakeler den faydalanabilirsiniz.

  • Yağ Yakmaya daha çok odaklı olun

Diyet programında kasları çalıştırmak çok önemlidir. Kas hareketi kalori yakımı demektir. Buda bir birini tetikler metabolizma hücre yağ depolarını enerji ihtiyacında kullanmaya başlar. Devam eden bu döngü  bedensel incelmeyi ve şekillenmeyi sağlar. katı yağ parçalanması katı yağ hareketlenmesi için vücudun var olan ısısını egzersizle veya takviye alarak yükseltin. Bunu en iyi doğal bitki özlü herbalife termo comlete tableti vücut ısısını yükseltmek ve bu sayede katı yağ parçalanmasını daha kolay sağlayabilirsiniz.

  • Kararlı olun

Verdiğiniz kiloları görün ve bu başarıyı kendinize bir aferin vererek ödüllendirin. Bunu her kesin yapamayacağını bilin karar verince oluyor diyerek tekrardan motivasyonunuzu yükseltin. şunu da bilin artık yeni bir aşamaya geçtiniz son kalan kilonuza odaklandınız. Bu aşamada gayretiniz iki kat artmalı ama asla stres yapmadan stres kilo kaybını kesin ama kesin durdurur. Sadece 1000 adım atıyorsanız 1500 çıkarın. Su içimini biraz daha artırın. kalori kontrolünü biraz daha denetleyin yeterli. Bu değişen karlarınız yeni adımlar sizi bir tık daha hızlandırır.

  • Öğünlerinizi besleyici ve az kalorili olmasını tercih edin

Özellikle öğünleriniz bu yeni son kilolardan kurtulma programında dahada önem arz etmektedir. Ana öğününüz hiç değişmemek kaydı ile öğle öğünü olsun.Metabolizmanın en hızlı enerji ürettiği saatler öğle saatidir. Vücudumuz öğlen vakitlerinde daha çok enerjiye ihtiyaç duyar. Akşam mutlaka hafif ve kalorisi çok az yiyecekler tercih edin. size bu konuda  öğün yerine geçen herbalife shakeyi öneririz. Herbalife shakenin bir öğününde sadece 116 kalori içeriyor. İdeal bir tercih olarak duruyor.  Çünkü akşam yorulan metabolizma çok daha yavaşlar. Bu durumu göz önünde bulundurun.

  • Hafta sonu diyet programınızı bozmayın

Hafta içi her şey çok güzel gitti diye hafta sonu programı askıya almayın. Bütün bir hafta emekleriniz boşa gidebilir. Son engelde budur. Burada da takılmazsanız her şey yolunda demektir.

  • Hedefinizin ideal kilonuz olduğundan emin olun

Bu da ne demek diyebilirsiniz. Aklınız karışmasın demem o ki sizin ideal bir kilonuz vardır. vücudunuzun boyunuza göre oranı vardır. Buna vücut kitle indeksi deniyor. Genelde erkeklerde 15 ile 20 değer arası bayanlarda 19 ile 24 arası olması normaldir. Bu normları da dikkate alarak belkide siz ideal kilonuza ulaşmış olabilirsiniz. Esas ideal kilo sizin rahat bir şekilde stres yapmadan koruya bileceğiniz kilo bandıdır. İdeal kilonuz 58 kilo  ama sizin kilo kitleme ve kilo koruma sürecinde kilonuzu orada 58 kilo bandında zorlanıyor olabilirsiniz. Kilo korumada eğer süreç sizi 61 kiloda stressiz bir korumayı sağlıyorsa ideal kilonuz 61 demektir.

Sonuç olarak kilo vermek kimine göre çok zor bir süreç gelebilir ama yukarıda saydığımız etkenleri ve ip uçlarını dikkate alırsanız dahada kolay olabilir. Kilo verenlerin hemen hemen hepsi kilo verme diyet programlarında en kolay ve esnek programın herbalife kilo verme ürünlerinin kullanıldığı programlar olduğu konusundan görüş birliği vardır. tabi ki kilo vermek isteyen kişi her zaman kendi tercihlerini kullanmalıdır.

AKTİF YAŞAM KOÇU

HERBALİFE SİPARİŞ VE BİLGİ HATTI: 05055444606

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder