Herbalife Ürünlerinin Zararları

                    Kurumsal Herbalife

Herbalife şirketi 1980 yılında Mark hughes  tarafından kurulmuş. İlk önce gıda takviyesi bir ürünle başlamış daha sonra ürün yelpazesini genişletmiştir. Ürünler ilk Amerikalılar kullanmaya başlamıştır. Herbalife şirketi ürünleri network marketing sistemiyle satışa sunmaktadır.

        Herbalife Ürünlerinin Zararları

Herbalife ürünleri ile ilgili sosyal medyada bir çok yazı vardır.

  • Peki herbalife ürünlerinin zararı var mıdır?
  • Evet herbalife ürünlerini iyice irdeleyelim. İnternet’te neler yazıyor objektif olarak yer vereceğim.
  1.  Bir akşam heberlerde dinledik bu kaçıncı ölüm daha ne kadar kişi ölecek  diye başlayan yazı.
  2. Herbalife üyesi oldum. Battım bittim eşimden ayrıldım. Herbalife ye sakın yaklaşmayın.
  3. Amerika’da ürünler yasaklanmış kullanılmıyormuş.
  4. Neden networkmarketing  sitemiyle satılıyor. İyi olsa her yerde satılırdı.
  5. Herbalifenin herb ot demekmiş bize ot yediriyorlar.
  6. Herbalife üyesiyim ürünleri satamadım elimde kaldı. Zarar ettim. Ailemle kavgalıyım herbalife yüzünden bunlar başıma geldi.
  7. Bunun gibi bir sürü şikayetler ve bilinçsiz yanlış görüşler var.

      Herbalife Ürünlerinin Zararları İle İlgili Cevaplar

Yukarıdaki şikayetler bir çok siteden aldım. Bu yazıları özellikle sonuna kadar okudum. Bu haber nerede çıkmış. Hangi kanalda hangi ülkede veya hangi bölgede olmuş hiç bir ayrıntı yok.Araştırdım böyle bir haberin çıktığı da meçhul. Herbalife ürünlerinden dünyada ölen ve bu konuda düzenlenmiş bir  Adli tıp Raporu yok. Ürünlerde Efedra olduğu iddiası var. Ancak  herbalife ürünlerini içerikleri bütün satılan ülkelerde içerikleri ürünler üzerinde yazar. Kaldı ki bağımsız laboratuvarlarda testlerden geçer ve ürün numuneleri saklanır.

      Herbalife üyesi olanlar üyelik paketi olarak ürün alırlar buda şu an 110 tl  gibi küçük bir rakamdır. Herbalife firması üyelerin aldığı bütün ürünleri geri almayı taahhüt eder. Üyelikten istifa eder elinizdeki bütün ürünleri iade eder paranızı geri alabilirsiniz. Şimdi soruyorum size bir  pantolon alıyorsunuz mağazadan geri iademiz yok değişim yapabilirsiniz deniyor. Bu şartlarda batmak bitmek mümkün mü?

Nasıl oluyor bu tür olaylar üyeler kulaktan duyma bilgilerle herbalife şirketi ile görüşmeden ürünleri ya atıyorlar yada birine yok pahasına satıyorlar. Üye olurken bütün bu taahhütleri şirket size bildiriyor. Üye olunca hiç bir mazeret göstermeden 15 gün içerisinde vazgeçme ve ödediğiniz 110 tl yi iade etmeyi taahhüt eder.

Ürünler Amerika’da  İlk Amerikalılar kullandı bu ürünleri. Hala en yüksek satış Amerika’da oluyor. Nasıl olur da bu ürünler orada Amerika’da yasak denebilir.

      Ayrıca herbalife şirketi New york  borsasında işlem görüyor. Bu tür iddialar akıl alır gibi değil.

Herbalife  herb: ot demekmiş bize ot yediriyorlar gibi saçma sapan yazılar sosyal medyada görebiliyorsunuz. Herbalife Herbal : Şifa elde edilen bitkiler demek. Life:  Hayat yaşam demektir.

Herbalife sporcu içecekleri şuan yasakmış gibi iddialar. Herbalife sporcu içecekleri doping testinden geçmiş ve şu an Türkiye spor toto basketbol liginde sponsor ve ayrıca Cristiano Ronaldo kullanıyor. Bir çok güreş ve yüzücü sporcularımız herbalife sporcu ürünlerini kullanıyorlar.

Bir çok link vermişler linkler güvensiz tıkladığınızda bazı reklamlar çıkıyor. Örneğin bir linkte Alovera içeceği karşısında ”Ramazan  ayında lokmanızı bizden alın ” reklamı var.

Herbalife  yaklaşık 90 dan fazla ülkede satılıyor. Her ülkenin gıda ve sağlık yönetmelikleri tarafından denetleniyor uygunsa satışına izin veriliyor. Türkiye’de herbalife 20. yılını doldurdu. 

Herbalife Amerika’da Üniversiteler beslenme uzmanları ile çalışmakta Avrupa’da Avrupa beslenme kurulu üyeleri ile çalışmaktadır. Doktorlarla çalışıyor Nobel ödüllü Kalp cerrahı Luis İgnardo herbalife ile çalışıyor.  Türkiye’de Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Profosör Doktor Banu Çaycı ile çalıştı. Şimdi ise Doçent Doktor İsmet Tamer ile çalışıyor. Herbalife Türkiye’de triatlet İpek Onar’ın Sponsorluk yapıyor.

      Sonuç  Olarak Herbalife

Herbalife kendi rüşthünü ispatlamıştır. Herbalifenin hiç bir zararı yoktur. Zararı olsa bu kadar testten bu kadar ülkede ve bu kadar yıl ayakta kalamazdı. Herbalife ürünlerini kötüleyen zararlı diye yazan ve hiç bir delil ve ispatı olmayan sadece çamur at izi kalsın mantığı ile hareket eden sitelere lütfen pirim vermeyin.

Herbalife Vitamin ve mineral yönünden çok zengin olan ancak kalorisi çok azaltılmış öğün yerine geçen bir yemektir.  Tanımı basitçe budur. Herbalife kullanırken bol vitamin ve mineral alırsınız bunu yanında çok az kalori aldığınız için kilo vermeniz bu şekilde daha kolay ve besleyici diyet olur.

Herbalife ürünlerine güvenin ve kullanmaktan vazgeçmeyin.

Herbalife satış ve sipariş hattımız:05055444606

Herbalife Yaşam koçumuz: 05057752512

 

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder