Herbalife Bitkisel Çay Karışımı Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Demlenir?

Herbalife Kilo yönetimi ürünleri  ile gıda takviyesi alanında Türkiye markası olmayı başarmıştır. 21 yıldır ülkemizde kesintisiz faaliyet gösteren Herbalife Nutrition şirketinin tab ürünü olan bitkisel konsantre çayı masaya yatıracağız. Birçok kişi herbalife bitkisel çayı kullanmak istiyor ancak aklındaki soru işaretlerini giderecek bilgiye ulaşamayınca vazgeçiyor veya erteliyor.

Şimdi bu konuyu enine boyuna inceleyeceğiz. Herbalife çay nedir? Neden kullanılır? İçerisinde bitki karışımları nelerdir? Nasıl kullanılır? gibi sorulara cevap arayacağız.

Herbalife Bitkisel Konsantre Çay Karışımı Nedir?

Herbalife bitkisel çay karışımı Siyah çay yaprağı, limon aroması, yeşil çay yaprağı, ebegümeci otu, kakule meyvesinin özü ve Bamya çiçeği tozu bir araya getirilmesi ile oluşmaktadır. Karışım içerisindeki bitkileri inceleyelim.

Siyah çay yaprağı

Siyah çay yaprağında  A, D ve B12  vitamini bulunurken ayrıca  sodyum Potasyum gibi mineraller de yeterli miktarda bulunmaktadır.

  • Beden kitle indeksine etkisi vücut ağırlığı kontrol edici özelliği  karın çevresi yağlanmasını azaltırken, yağ yakımını ve ağırlık kaybını destekleyici etki gösterir.
  • Antioksidan etkisi polifenol içeriği yüksek olması ile DNA hasarını engelleme ile ilişkilidir. Son yıllarda yapılan araştırmalarla tütün ve diğer toksin maddelerden kaynaklı olarak oluşan bu DNA hasarı için özellikle meyve ve sebzelerle desteklenmiş bir diyette siyah çay özünün  yeri mutlaka olmalıdır.
  • Limonun katkısı  limon ilave edilirse siyah çay kullandığınızda antioksidan alım kapasitenizi arttırmanız kolaylaşır.
  • Stres üzerindeki etkisi Siyah çay yapraklarında bulunan L- theanine aminoasit uyuklamadan rahatlama ve beyini uyardığı için uzun süreli daha iyi konsantrasyon sağladığı yapılan çalışmalarla bilinmektedir. Siyah çay yaprağı içeriğindeki alkylamine antijenleri ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu da sizin bağışıklık sisteminiz için koruyucu kalkan olur.  Siyah çay yapraklarında bulunan tanenler aynı zamanda mide ve sindirim sistemi aktivitesine yardımcı olur.
  • Metabolizma Üzerinde etkisi Siyah çay yapraklarında  bulunan düşük kafein oranı kan akışına yardımcı olurken, beyin fonksiyonlarını da destekler. Ayrıca metabolizma ve solunum sistemiyle kalp ve böbrekleri de uyararak senkronize olmaya katkı sunar.

Yeşil çay  yaprağı

Günümüze kadar yapılan birçok bilimsel araştırmada yeşil çay yapraklarının  yağ yakımını hızlandıran ve metabolizma hızını arttıran önemli etken maddeler  fark edilmiştir. Bu nedenle yeşil çay tüketiminin kilo kontrolünün sağlanmasını kolaylaştırdığı, kilo vermeyi hızlandırdığı ve obeziteyi önlemeye yardımcı olduğu öne sürülmektedir. Ayrıca yeşil çay, kalori içeriği oldukça düşük olan bir içecektir. Bir fincan yeşil çay yalnızca 2 kalori enerji içerir. Kalori  yönünden sıfıra yakın olması ve zayıflamaya yardımcı olması nedeniyle yeşil çay, zayıflama diyeti uygulayan kişilerin de güvenle tüketebileceği sağlıklı içecek olarak tercih edilmektedir.

Ebagümeci yaprağı

Protein ve A, B, C, E vitaminleri bakımından da zengindir. Kalsiyum, çinko, magnezyum, potasyum gibi mineraller de içerir. İçeriğindeki malvin adı verilen madde sayesinde, diş ve diş etleri için de koruyucu etkilere sahiptir. İçeriğindeki müsilaj sayesinde sindirim sistemi daha rahat çalışma sağlar ve metabolizmayı hızlandırarak vücuttan ağır metallerin atılmasına destek sunar. Bu özelliği ile kilo kontrolünde yerini hep almıştır.

Kakule meyvesi

İçerisinde barındırdığı A vitamini, C vitamini, sodyum, potasyum, kalsiyum, demir, manganez, magnezyum, fosfor ve çinko sayesinde iyi bir vitamin ve mineral deposu olarak bilinir. Sindirim sistemi sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Mide asitlerini düzenler, sindirimi kolaylaştırıcı ve vücuttan toksin atımına yardımcıdır. Bu özelliği ile kilo kontrolünde sıkça tercih edilir. Kakule bitkisi, bilinen en iyi afrodizyaklardan biridir. Cinsel isteği artırır, cinsel işlev bozukluklarının düzelmesine katkı sunar.

Toz bamya çiçeği

  İdrar yollarında sıkıntıları giderir ve idrar yollarının düzenli çalışmasına yardımcıdır. bu sayede idrarla atılan ödem ve toksinler daha kolay atılmasını desteklediği için bamya çiçeği tüketilmesi önerilmektedir. Ayrıca mide ve bağırsakta oluşan gaz sorunu için de bu bitkiden elde edilen çaydan yararlanılır. Diyet ve kilo aşağı programlarda gaz sorunu çok fazla yaşanması sebebiyle bu tür diyetlerde bamya çiçeği öneren yaşam koçları azımsanmayacak kadar çoktur.

Sonuç

 Herbalife Bitkisel konsatre çay yukarıda belirttiğimiz bitkilerden herbalife bilim kurulunun belirlediği oranlarda karışım yapılarak oluşmaktadır. Yukarıdaki saydığımız bitkilerden herbalife konsantre çayda belirli oranda bulunmaktadır.

Herbalife Nutrition etik kurlunun belirlediği kriterler doğrultusunda herbalife çayı size anlatmaya çalıştık.

Herbalife bitkisel konsantre Çay neden kullanılır?

Şirketimiz dünyanın 99 ülkesinde ve beslenme alanının yaklaşık % 70 elinde tutarak gıda takviyesi konusunda rüştünü ispatlamış bir firma konumundadır.  Dünyada faaliyet gösterdiği hemen hemen her yerde kilo kontrolü ve kilo yönetimi alanında herbalife konsantre çay herbalife yaşam koçları tarafından kendi danışanlarına önermekteler. Herbalife bitkisel konsantre çayı yaşam kalitenize bir katkı amaçlı dahil edebilirsiniz.

Herbalife bitki çayını nasıl kullanmalıyım?

Çayın bir çok kullanımı bulunmaktadır. Kullanım kullanıcının fiziki sağlık ve ruhsal durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Genel kullanım olarak önereceğimiz miktar bir kupa bardak içerisine yarım çay kaşığı ekleyerek içilmesidir. Ancak bu oran herkes için geçerli değildir. Mutlaka bizimle irtibata geçmenizi öneririz. Doğru kullanım size herbalife çaydan beklentinize cevap verecektir.

Herbalife bitki çayı nasıl demlenir?

Herbalife bitkisel konsantre çayın demlenmesi çok kolay ve basittir. Öncelikle çayı sıcak veya soğuk tüketme konusunda tercihinizi yapmalısınız.

Sıcak tüketim : Öncelikle suyu kaynatıp sonra bir kupa bardak içerisine herbalife çaydan belirtilen oranda koyun. Üzerine sıcak suyu ekleyin. Vaktiniz varsa bir beş dakika beklemenizi öneririm. Herbalife çayın sıcak su ile tam tepkimeye girmesine müsaade ederseniz çayın kıvamı ve lezzeti artacaktır.

Soğuk Tüketim : Soğuk suyunuzu tüketeceğiniz bir kap veya şişe içerisine koyun üzerine belirtilen oranda herbalife bitkisel çayı ekleyin. Bir kaşık yardımı ile karıştırın. Eğer şişe ile hazırlamış iseniz şişenin kapağını kapatarak çalkalayın yeterli olacaktır. Herbalife çay soğuk su ile tam entegre olabilmesi için iki dakika bekletin çayınız içeme hazır olacaktır.

Not : Demleme sırasında içerisine koyacağınız çay miktarını net belirtmedik. Çünkü  bu miktar kişinin kilo ve beslenme programına göre belirliyoruz. Lütfen bu durumda bizimle herbalife kilo kontrolünde herbalife çayı kullanmayı tercih ediyorsanız whatsapp veya arayarak iletişime geçiniz.

Herbalife çay  satın almak istiyorum

  • Bitkisel çayı sitemizden herbalife küçük çay veya herbalife büyük çay sepete ekle diyerek kolayca satın alabilirsiniz.
  • Herbalife çayı whatsapp üzerinden bizimle yazışarak sipariş oluşturabilirsiniz.
  • Çay almak için bizimle telefonla iletişime geçerek güvenle siparişinizi oluşturabilirsiniz.

  • Herbalife Nutrition Üyesi olup daha indirimli ürün alabilirsiniz. Aşağıdaki resmi tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder