D VİTAMİNİ VE KİLO VERMEDE ETKİSİ

D vitamini  sadece bir vitamin değil cildimizde bulunan bir hormonun en etken maddesidir. Güneşin Ultraviyole-B (UVB) ışınları cildimiz sayesinde emilerek hayati önem taşıyan bir hormona dönüşür.

Bedenimizin ürettiği en güçlü antioksidan özelliği olan bir vitamindir. Hemen hemen her hücre hareketi çalışmasında kullanılan bir vitamindir. D vitamini eksikliği vücutta hücrelerde hemen hissettirir. Bağışıklık sistemini güçlendiren çok etken bir vitamindir.

Eksikliği yorgunluk uykusuzluk ve birçok olumsuz etken oluşur. Bu nedenle yorgun halsiz uykusuz vücut kendini toparlama süreci sürekli enerji isteği vücudun yağ yakmasını engeller. Kilo vermek nerdeyse imkansız gibi bir durumdur.

D Vitaminini vücutta nasıl artırabiliriz ?

Hangi yiyecekten alabiliriz?

D  vitamini Organ et olan Karaciğer ve yürekte  fazlaca bulunur. Ancak güneş En büyük D vitamini kaynağıdır. Günde yarım kilo karaciğer veya yürek yenmeyeceğine göre ve sürekli  güneşten istediğimiz gibi faydalanamıyoruz. Bazen yaz dönemi güneş koruyucu ve losyonlar sürünce cildimiz D vitamini enzimle-yemiyor. D vitamini hücrelerimizde sürekli eksik kalıyor. Sağlıklı bir yaşam için mutlaka D vitamini vücutta seviyesi eksik olmamalıdır.

Peki Ne yapmalıyız dışarıdan takviye D vitamini almalı mıyız?

D vitamini eksikse dışarıdan takviye alınmalıdır. Bu noktada en iyi D vitamini takviye tapletleri arasında öne çıkan Herbalife Xtra cal D vitamini Tapleti sizin için en idealidir. Eger dışarıdan takviye D vitamini almak istiyorsanız en güvenilir ve doğru ürün Herbalife Xtracal D vitamin tapletidir.

Daha detaylı ve D vitamini  ve Herbalife Xtracal  D vitamin Tapleti  kullanımı ve bilgi için 

İLETİŞİM : 05055444606xtracal tablet ile ilgili görsel sonucu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder