ORUÇ AYI VE HERBALİFE KİLO KONTROLÜ İLE DİYET PROGRAMI

On bir ay normal üç öğün beslenirken ramazanda oruç ayında iki öğün besleniyoruz. Bu beslenme şeklide gündüz yemek yemeden geçirme akşam ve gece sabaha doğru yemek yiyoruz. Biliyoruz ki akşam egzersiz yapma olanağımız pek olmuyor. Bu nedenle akşam ve gece sahur dediğimiz zamanda yediklerimizi çok iyi kontrol altında tutmalıyız.

Oruç ayı gelince en öne çıkan Ramazanda kilomuzu nasıl koruruz?

Devam eden diyet programımızı aksatmadan esneterek nasıl yürütebiliriz?

Sahurda ne yemeliyiz ki Gün boyu rahat edelim?

Herbalife kilo kontrol ve dengeli beslenme ürünlerini nasıl kullanmalıyız?

Diyette Ramazan programı nasıl olmalıdır?

Bütün bu sorulara cevap arayacağız.

 

Sahurda herbalife shake kullanımı

Ramazan ayında oruç tutarken herbalife shakeyi nasıl ve ne zaman içeceğimiz konusunda tereddütler oluşuyor yada sahur mu iftarda mı içmeliyiz?

Ramazanda oruç tutarken sahur yediklerimiz her zaman gün boyu bizi ya rahat ettiriyor, yada gün boyu mide sorunu veya sindirim sorunu yaşıyoruz. Enerjimiz düşüyor. Bu nedenle bireyler ramazanda oruç tutarken hep sahur yemeklerinin nasıl olmalı konusuna odaklanmaktalar.  Burada bir çok kullanıcımızın sahurda herbalife shake içerek oruca başladıklarını ve gün boyu çok rahat ve enerjilerinin hiç düşmediğini belirtiyorlar. Elimizde böyle bir done ile sizlere güvenle sahurunuzu herbalife shake ile geçirmenizi öneririz.

Herbalife formül bir shake protein yönünden zengin bir gıda olması nedeniyle gün içerisinde kan şekeriniz normal yemek yemenize göre daha dengede kalmasına yardımcıdır.. Bol vitamin ve mineral içermesinden gün içerisinde halsizlik ve yorgunluk çok fazla hissetmez enerjinizi korumada yardımcıdır.. Az miktarda kalori almanız nedeniyle incelemeniz ve yağ yakımı çok fazla olur.

 • Ramazan ayında kilonuzu nasıl korumalısınız? 

Ramazan ayında kilonuzu korumanın en önemli aşaması iftarda başlamaktadır. Gün boyu aç kalmanın verdiği açlık stresi ile hızla yemeğe yönelme oluşabiliyor. Burada kilo korumanın ilk aşaması iftar da dikkatli ve kendimizi frenlemeden geçmektedir.İftarda yemekleri yarım porsiyon tercih  etmenin kilo korumaya çok etkisi olduğunu düşünüyoruz. Ramazan ayında kilonuzu korumada size herbalife kilo kontrol ürünlerinden destek alabilirsiniz.

 • Devam eden diyet programınızı aksatmadan esneterek nasıl sürdürmeliyim?

Ramazan ayından önce bir diyete girdiyseniz ve vücudunuz kilo verme sürecinde ise oruç ayında süreci nasıl yönetmelisiniz? Diyetiniz kalori kısıtlama üzerine ise iftarda sebze yemekleri tercih etmenizi öneririz. İftardan sonra bol sıvı tüketmeniz sindirime yardımcı olacağından bu ayrıntıya dikkat etmeniz sizi bir adım öne geçirecektir. Sahurda hafif ve protein ağırlıklı ve lif oranından zengin olan besinleri tercih edin. Yine bu durumda size kalori kontrolünde çok etkili herbalife kilo kontrol ürünleri olan herbalife shake, herbalife heartwell, herbalife aloevera konsantre içeceğini ve herbalife thermo comlete özel yağ yakıcı tablet kullanmanızı öneririz.

 • Sahurda ne yemeliyiz ki gün boyu rahat edelim?

Ramazanda sahur oruca açılan kapı gibidir. Son ikinci öğünümüz gün boyu bizi tutacak olması bazı kişilerde çok yiyeyim ki gün boyu acıkmayayım hissi oluşturuyor. Birazda gün boyu aç kalacak olma stresi insanlarda sahurda daha çok yemeye yönlendirebiliyor. Ama yapılan araştırmalarda sahurda çok yemek daha çok acıkmak demek ve gün boyu hazımsızlık demek olduğu yönünde beyanatlar olduğunu okuyoruz. Sahurda doğru beslenme az yemek ve protein yönünden zengin ve lif yönünden zengin olan gıdalarla beslenmek doğru bir yöntem olduğunu biliyor ve öneriyoruz. Sahurda vitamin ve mineral zengini besinleri sofranıza koymanız gün boyu rahat olmanıza yardımcıdır.

Ramazan ayında Herbalife kilo kontrol ve diyet programı nasıl olmalıdır?

İFTAR:

İftar diyet programında en önemli kısımdır. İftarda Önce çorba ile başlamanız. Çorba içerken yanında salata veya su ve ayran içerek  tamamlayın. üzerine ana yemek alırken mutlaka yumruk büyüklüğünde alarak porsiyonu küçültebilirsiniz.Ana yemekten sonra yemeğe mola verin sıcak bir içecek içerek zaman doldurun yaklaşık 20 dakika sonra var olan yeme hissi tamamen bitecektir. Tatlı yerine herbalife protein çikolata bar tercih edin. Tatlı yerine herbalife şhake ve bitter çikolata ile yapılan protein toplarını tercih edebilirsiniz.  İftardan sonra yatana kadar bol miktarda su tüketmeniz ve herbalife bitkisel konsantre çay içerek iftarda alınan besinlerin hızla hazmedilmesine yardımcıdır.yatmadan önce bir bardak suya üç kapak alovera konsantre içeceği ekleyerek ve herbalife vitamin tabletten bir tablet alarak içmeniz, gece boyu bedeninizi vitamin ve mineral yönünden beslemiş olursunuz.

İftardan yaklaşık bir saat sonra yarım saat kendinizi zorlamadan egzersiz yapmanızı ve hızlı adımlarla yürüyüş yapmanızı öneririz.

SAHUR :

Sahura kalktığınızda artık kapanış yemeği ve gün boyu aç kalacağınız süreçte son öğününüz. Bu öğünde herbalife formül bir öğün yerine geçen shake ile kapatmanız muhteşem bir sahur tamamladınız demektir. 400 ml süte üç yemek kaşığı herbalife formül bir şhake koyup çalkalayarak hazırlanan bu karışımı tüketin. Üç yemek kaşığı herbalife şhake 27 gr protein içerir. Sütle içtiğiniz için 35gr protein içerir. Günlük almanız gereken vitamin ve minerallerin yaklaşık %100 ünü karşılıyor olması sizi gün boyu tok tutacaktır. Enerji kaybı yaşamamanız günlük aktivitelerinizde size destek olacaktır.

Sahurda herbalife sahke içtikten sonra üzerine 500ml suya 4 kapak alovera konsantre içecek koyarak tüketin ve son olarak bir tablet vitamin mineral tablet içerek oruca niyetlenmenizi öneririz.

Herbalife sahur yemek menüsü ile gününüzün rahat geçmesini sağlamış olursunuz. hemde bir sahur öğününde 300 kaloriden daha az olan bir beslenme yöntemini tercih etmiş olursunuz.

Herbalife ramazan ayı oruç diyet beslenme programı kişiye özel düzenlenmektedir. Ramazanda kilonuzu korumak veya  kilo vermek istiyorsanız size özel programlarla başlayarak motivasyon gruplarımızda daha kolay sonuca ulaşabilirsiniz.

Ramazan ayında kilo vermek istiyorsanız veya ramazan diyet programlarımıza katılmak isterseniz detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

herbalife durum seti 1

 

 1. Zeynep diyor ki:

  Ürünlerinizi aldım fakat nasıl kullanmak gerektiği hakkında faZla bilgi sahibi değilim. Amacım Ramazan ayını fırsata çevirerek kilo vermek. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

  • tryasamkocu diyor ki:

   merhaba zeynep
   sitemizden alış veriş eden kullanıcılarımıza ücretsiz yaşam koçluğu yapıyoruz. Bir dahaki alış verişinizde sitemizi tercih etmeniz di
   leğiyle iyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bagımsız Herbalife Uyesi TR Yaşam Koçu
Gönder